Kredi Kartı Taksitlendirme

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır
KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?
2 Mayıs 2016
Online Satış İçin E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur
Online Satış İçin E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?
2 Mayıs 2016

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi Kartı Taksitlendirme

Ülkemizde neredeyse artık hemen herkesin elinde kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı artık peynir ekmek gibi insanlara bankalar tarafından verilmekte ve farkında olmadan insanların tüketime daha fazla katılımı sağlanmaktadır. Kredi kartı ile alınan birçok şey geri ödeme zamanı geldiğinde kişileri zor duruma sokmaktadır. Çünkü çoğu insan geçim sıkıntısı sebebiyle borçlarını geciktirebilmekte ve var olan borcun üzerine faiz borcu da eklenerek borç hanesine eklenmektedir.

Kredi kartlarına düzenli ödeme yapamayan birçok kişi ödeme sıkıntısı çektiğinde zor durumlara düşmekte ve faiz üzerine faiz eklenerek insanların kredi kartı borçları yükselmektedir.

Hangi sektörlerde taksitlendirme yapılmaz?

  • Gıda alışverişlerinde taksitlendirme kaldırılmıştır.
  • Cep telefonu alışverişlerinde taksitlendirme
  • Altın sektörü
  • Hediyelik kartlarda taksit yoktur.

İnsanların daha kolay alışveriş yapmalarına olanak tanıyan kredi kartları, ödeme konusunda birçok kişiyi sıkıntıya sokmaktadır. Düzensiz alışveriş, kredi kartlarının limitlerinin yüksek oluşu, faiz oranlarının yükselmesi kişiye kredi kartı ödemelerinde zorluk yaşatır. Bu yüzden kredi kartı kullanımı çok dikkatli yapılmalı ve mümkün olduğunca asgari ödeme yapmak yerine asıl borç miktarı ödenmeye çalışılmalıdır. Aksi takdirde asgari tutarı ödeyerek kredi kartı borcunuzu bitirmeniz imkansız hale gelmektedir.

Taksitlendirme imkanlarını kullanabilirsiniz

Kredi kartı borcu taksitlendirme imkanı ile birçok kişi kredi kartı borcundan rahatlıkla kurtulmaktadır. Çünkü kredi kartı taksitlendirme ile borcunuz sıfırlanır ve siz taksitlendirme yaptığınız oranları ödemeye başlarsınız. Böylece her ay ödeyeceğiniz miktar belli olduğu için bütçenizi bu taksitlendirmeye göre ayarlayabilirsiniz.

Kredi kartı taksitlendirme hizmeti sunan birçok firmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu firmaları da çok iyi araştırmalı ve sonradan herhangi bir problemle karşılaşma riskini azaltmalısınız. Kartını almış olduğunuz bankalarla da taksitlendirme yapabilirsiniz. Ancak bankaların borcunuza eklediği faizi düşünürseniz taksitlendirme yapan firmalarla çalışmanız çok daha avantajlıdır.

Kredi kartı borcunuzu taksitlendirmek için çalıştığınız firmalar sizin tüm kredi kartı borcunuzu sizin adınıza öder. Sonrasında yıllık %12 vade farkı ile taksitlendirme yapılarak borcunuzu yapılandırabiliyorsunuz.

Bu noktada en çok dikkat etmeniz gereken şey kredi kartı taksitlendirme imkanı sunan firmaları çok iyi araştırmaktır. Günümüzde dolandırıcılık, sahtekarlık oldukça yüksek orandadır. Bu yüzden bu firmaları, güvenilirliklerini, referanslarını çok iyi araştırdıktan sonra firmalarla anlaşmalı ve kredi kartı borcunuzu taksitlendirmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

geri getirme büyüsü