Online Satış İçin E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Kredi Kartı Taksitlendirme
Kredi Kartı Taksitlendirme
2 Mayıs 2016
Konut Kredisi Faiz Oranları
Konut Kredisi Faiz Oranları
2 Mayıs 2016

Online Satış İçin E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

Online Satış İçin E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur

İnternet imkanlarını kullanarak birçok insan hem çevre edinmekte hem de e-ticaret sitesi kurarak para kazanmanın yollarını aramaktadır. Artık günümüzde hemen her şey internet üzerinden gerçekleştirilmekte ve online alışveriş sitelerine rağbet gün geçtikçe daha çok artmaktadır. Bunun sonucunda birçok kişi gerek ek kazanç sağlamak gerekse işsiz olan birçok insan bu imkanı kullanarak online alışveriş siteleri kurarak kazanç sağlamaya çalışmaktadır.

Sadece bireysel olarak değil birçok büyük alışveriş firması sanal mağaza açarak daha fazla ürünü daha kısa sürede alıcılarına sunmakta ve para kazanmaktadır. İnternet üzerinden satış yapabilmek için e-ticaret sisteminin kullanılması gerekir. Bu yüzden kendinize bir e-ticaret sitesi kurmanız gerekir.

Online alışveriş sitesi kurma aşamaları

  • E-ticaret sitesi kurmanın ilk kuralı elinizde satacağınız bir hizmet ya da ürün olmalıdır. Eğer ürün sahibi ya da hizmet veren değilseniz bu hizmetleri gerçekleştiren firmalarla anlaşma yapmalısınız.
  • Tıpkı normal hayatta olduğu gibi internet üzerinden satışı yapılacak ürün ya da hizmetin vergilendirilmesi ve fatura kesilmesi gerekir. Bu yüzden şirket sahibi olmalı ve buna göre verginizi ödeyerek faturalarınızı kesmelisiniz.
  • İnternet üzerinden satış yapabilmek için e-ticaret yazılım paketlerinden yararlanabilir ya da kendi e-ticaret sitesi yazılımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için webmasterlardan yararlanabilirsiniz.
  • E-ticaret sitesinde ürünün satışının gerçekleştirilebilmesi için ödeme araçlarının olması gerekir. Havale, eft, kredi kartı ödemesi, sanal pos, kapıda ödeme gibi araçların kullanılabiliyor olması gerekir. Bunun yanında kredi kartı ödemelerinde güvenlik sisteminin çok iyi şekilde kurulmuş olması gerekir. Kredi kartı kullandırılması için bankalara başvuru yapmalısınız. Bunun için e-ticaret yazılımınız gerekmektedir.
  • Sitenizi kurduktan sonra satışını yapacağınız ürünlerin siteye eklenmesi işlemi gerçekleştirilmelidir. Nasıl bir hizmet vereceğiniz size bağlıdır. Hizmet satmak ya da ürün satmak tamamen sizin seçiminizdir. Bunun için bu hizmeti ya da ürünleri sitenize eklemek için yönetim paneline ihtiyacınız olacaktır.
  • Ürünlerin gönderilmesi için kargo firmaları ile anlaşma yapmalısınız.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken şey satışını yapacağınız hizmet ya da ürünlerin tanıtılmasını sağlamalısınız. Bu yüzden internet üzerinden yapacağınız reklam çalışmalarına ağırlık vermelisiniz. Sosyal medya üzerinden yapacağınız çeşitli reklam çalışmaları ve sosyal ağlara vereceğiniz linkler sayesinde hizmetinizi ya da ürünlerini tanıtarak e-ticaret sitenizden satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

geri getirme büyüsü